fislari.cz

Ryobi Arctica 3000 - údržba navijáku

Co je potřeba:

křížový šroubovák
plochý šroubovák
kombinované kleště/stranový klíč
vazelínu (např.SKF LGLT2)
čistič (např.LOCTITE 6063)

DEMONTÁŽ TĚLA NAVIJÁKU:

Nejprve sundáme cívku a demontujeme kličku. U kličky musíme vyšroubovat zlatou krytku a pak vyšroubovat šroubek. Z hřídele stáhneme ozubené kolečko s podložkami, odšroubujeme malý jistící šroubek u mosazné matice a pak odšroubujeme matici.


Vyšroubujeme dva stříbrné šroubky na silonovém kroužku (vačka překlápěče) a tento kroužek stáhneme. Vyšroubujeme jeden šroubek zespodu navijáku a jeden z vrchu nohy navijáku. Tahem dolů stáhneme spodní kryt.


Z boku navijáku vyšroubujeme 3 šroubky a odděláme boční kryt. Vytáhneme hnací ozubené kolo.


Vyšroubujeme šroubek hřídele. Vytáhneme hřídel a pak také vodící tyč oscilačního posuvníku. Vyjmeme oscilační ozubené kolo, oscilační posuvník.


Povolíme tři stříbrné šroubky ze zhora a sundáme krycí plech. Vyjmeme pastorek otáčení cívky.


Takto vypadá rozložený pastorek. Vyjmeme plastové pouzdro spodního uložení pastorku.


Kompletně vyjmeme válečkové ložisko. Takto vypadá rozložené válečkové ložisko.


Vyjmeme z obou stran obě ložiska kličky, vyšroubujeme šroubek na přepínači chodu navijáku. Vyjmeme aretační plech přepínače a hřídel z přepínače vytáhneme nahoru. Takto vypadá výsledek.


MONTÁŽ TĚLA NAVIJÁKU:

Před samotnou montáží vše důkladně očistíme a odmastíme!

Nejprve začneme válečkovým ložiskem. Lehce namažeme vazelínou válečky jen tak, aby nám válečky nevypadávaly a složíme ho dohromady. Pokud ho namažeme hodně tak se budou válečky lepit a tím se bude sekat zpětný chod! Takto vypadá válečkové ložisko připravené na montáž..


Vložíme válečkové ložisko. Dále namažeme hřídel přepínače chodu navijáku a vložíme ji zpět. Zašroubujeme šroubek a vložíme aretační plech chodu. Namažeme a složíme pastorek otáčení cívky.


Před vložení pastorku vložíme zpět namazané spodní plastové pouzdro pastorku. Pak pastorek vložíme ze zhora do válečkového ložiska. Nasadíme krycí plech a přišroubujeme jej.


Namažeme a vložíme ložisko kličky navijáku do těla. Namažeme místa, kam budeme vkládat oscilační ozubené kolo. Vložíme oscilační ozubené kolo a namazaný oscilační posuvník


Vložíme vodící tyč oscilačního posuvníku a hřídel, kterou zaaretujeme šroubkem. Vložíme hnací ozubené kolo, namazané dvě tenké plechové podložky a na něj namazané druhé ložisko kličky.


Nasadíme boční kryt a našroubujeme 3 šroubky. Nasadíme ze spodu kryt a přišroubujeme jej jedním šroubkem ze spodu a jedním z vrchu nohy navijáku.


DEMONTÁŽ PŘEKLÁPĚČE NAVIJÁKU:

Povolíme šroubky u rolny a na druhé straně překlápěče a rolnu rozděláme. Takto vypadá demontovaný překlápěč. V pravém rohu fotky je detail demontované rolničky.


Vyšroubujeme nejprve horní šroubek, vyjmeme držák překlapěče a pak vyšroubujeme spodní šroubek a opatrně jej odděláme. Pozor je zde pružinka, která může vystřelit! Takto vypadá demontovaný rotor s překlápěčem.


MONTÁŽ PŘEKLÁPĚČE NAVIJÁKU:

Před samotnou montáží vše důkladně očistíme a odmastíme!

Vše kromě malého táhla namažeme vazelínou a vložíme zpět. Pružinku doporučuji držet palcem a pod palec nasunout kryt, který pak přišroubujeme. Nyní nasadíme malé kovové táhlo do plastového konce pružinky a držák překlápěče na něj nasadíme. Pak držák přišroubujeme. Dále namažeme komplet všechny díly u ložiska rolny a skompletovanou rolnu (pozor, oproti výkresu dodávaného v krabici zde byla jen jedna podložka!) nasadíme na překlápěč a sešroubujeme. Nezapomeneme vyzkoušet ručně jestli se držák překlopí!


Na druhé straně překlápěče nemusíme demontovat kryt, stačí jen namazat vnitřní plochu, smontovat a sešroubovat. Pozor jsou zde dvě podložky! Překlápěč je hotov.


ZÁVĚREČNÁ MONTÁŽ NAVIJÁKU:

Nasadíme rotor, dotáhneme jej mosaznou maticí, kterou malým šroubkem pojistíme proti povolení a nasadíme ozubené kolečko s podložkami. Už jen nasadíme cívku a namontujeme kliku.


DETAILNÍ SCHÉMA NAVIJÁKU:

napsal: Obrfišlař (21.09.2016)

přečteno: 4472 x