fislari.cz

Ryobi Arctica 3000

hodnocení: / cena v ČR: od 2500,-Kč / kategorie: naviják

popis: celokovový špičkový HI-TEC naviják pro rybolov s pletenými šňůrami. Vysoce odolná konstrukce navijáku pro nejvyšší zatížení, ultra-jemné uhlíkové komponenty rotoru, cívka ze slitiny hliníku a uhlíku, velmi pohodlné držení. Ryobi Arctica je vhodný pro všechny rybolovné techniky od ultra-lehké přívlače, přes plavanou a základní rybolov, až po lov sumců a mořský rybolov.

vybavení: hliníkové tělo, 6 kuličkových ložisek, ochrana proti samopřeklapnutí překlapěče, multistop, cívka a rotor ze slitiny uhlíku a hliníku, křížový systém navíjení, rychlosklopná klička, 1 náhradní cívka. Váha: 310g, kapacita cívky: 0,30mm / 170m, převodový poměr: 5,0:1.

recenze: Dlouhou dobu jsem se díval a sháněl kvalitní naviják na vláčku, ale za dobrou cenu. To z důvodu, že jsem se vláčení moc nevěnoval a měl jsem ji jen jako velmi doplňkovou a okrajovou rybolovnou techniku. Shimano bych bral až twin power a taky lepší Daiwa byla docela drahá. Pak jsem se v rybářských diskuzích dozvěděl o kvalitách navijáku Ryobi Zauber, takže mou pozornost od té chvíle přitahovala právě tato firma. Po shlédnutí katalogu Ryobi a brouzdání po internetu jsem narazil v Německu na e-shop, který měl v akčním výprodeji Ryobi Arctica. Věděl jsem, že je to druhá nejvyšší řada Ryobi, tak jsem neváhal a koupil si dva kusy, co měl na skladě. Po jednom roce užívání těchto opravdu skvělých navijáků na UL a L vláčce a feederu vážně nemohu říct ani jednoho křivého slova. Jemná citlivá a precizní brzda funguje na 100% a odhazuje se s ním perfektně jak silony tak pletené šňůry. Rolnička je větší a samotný překlapěč je zesílený a odlehčený, jako tomu je u Daiwy. Prostě za ty peníze bych nic lepšího nepořídil. No, ale hlavně má krásný černo/zlatý design. Posuďte sami:-)

napsal: Obrfišlař (03.02.2013)

přečteno: 3242 x