fislari.cz

Daiwa Windcast Z5000

hodnocení: / cena v ČR: 6299,-Kč / kategorie: navijak

popis: Jedná se o špičkový naviják Daiwa Windcast. QD brzda se hodí všem rybářům, cíleným na velké ryby. Díky speciální konstrukci brzdy je možné ji během vteřin přizpůsobit měnící se situaci a proudu vody při lovu. Sofistikovaná CNC soustružená hliníková klička, stejná jako u navijáku Basiar. Klip vlasce HIP (Hight Impact) chrání vlasec a umožňuje přesné náhozy na zakrmované místo. Model 5000LD (dlouhé náhozy) má stejnou kapacitu jako 6000, ale nabízí menší a lehčí tělo.

vybavení: 8 kuličkových ložisek, Infinite Antireverzní systém Infinite, oscilace šnekové hřídele, převody DigigearABS, hliníková cívka pro daleké hody, náhradní hliníková cívka, kulatý klip na vlasec, Twist-buster rolnička, Airbail, setrvačníková rotace, zesílený rotor. Váha: 580g, kapacita cívky: 0,35mm / 370m, převodový poměr: 4,9:1.

recenze: V době kdy jsem kupoval tento naviják jsem se rozhodoval mezi Shimano Ultegra a Daiwa Windcast. Vím, že rozhodující důvod je možná poněkud úsměvný, ale rozhodnul jsem se tenkrát pro Daiwu, protože jsem chtěl něco jiného než co má drtivá většina rybářů a i dizajnově se mi líbil více právě Windcast. Tento naviják jsem používal přes 2 roky a co bych hlavně vytknul je, že díky zúženým koncům úchytu navijáku není v každém sedle pevný a vikle se do stran. Řešil jsem to silovým dotažením matice u sedla. Další věcí, co jsem si všimnul je, že má například oproti Ultegře větší vůle a to je nejvíce poznat na kličce. Také jsem si myslel, že naviják s cenou přes 6000kč by mohl mít kovové tělo a ne pouze plastové. Ale asi to je v dnešní době zcela normální, že se vše nahrazuje plastem a to nejen v rybařině. Docílili tak snížení váhy, ale já osobně moc nevěřím v dlouhou životnost plastových navijáků - hlavně v místech uložení ložisek a pouzder. Zkrátka kov je kov. Na druhou stranu bych zase vyzvednul výborně vyřešený překlapěč Airball a rychlou brzdu Quick Brake. U této brzdy opravdu stačí půl otočky a máte ji zcela dotaženou, což opravdu umožnuje rychlé reagování na výpady velkých ryb. Tyto navijáky jsem nepoužíval na vyvážku, ale jen na odhoz na menších revírech s olovama maximálně do 120g, většinou však 80-90g, takže za ty dva roky používání jsem nepostřehl žádné zhoršení samotného chodu navijáku. Závěrem bych jen dodal, že se dají za mnohem méně korun pořídit srovnatelně kvalitní a snad i kvalitnější stroje.

napsal: Obrfišlař (05.04.2013)

přečteno: 2174 x